O nás

Kdo jsme

Společnost Bylinky s.r.o.

webvelskl

Naše společnost Bylinky s.r.o. produkuje čerstvé bylinky – v květináčích i v řezané formě. Bylinky pro vás pěstujeme v nově vybudovaném skleníku o rozloze 1 hektaru v Suchohrdlech u Miroslavi na Znojemsku. Jeden z nejmodernějších skleníků v Evropě využívá původní bioplynovou stanici společnosti Renergie s.r.o., která se tak stala českým partnerem projektu.

Společnost Bylinky s.r.o. vznikla v roce 2011 jako dceřinka švédské rodinné společnosti SPISA Group založené v 80. letech minulého století. SPISA Group je největším evropským producentem čerstvých bylinek v květináčích. V současné době provozuje celkem 8 moderních skleníků ve Švédsku, Velké Británii, Polsku, Portugalsku a v České republice.

Roční produkce bylinek v květináči dosáhla počtu 4 milionů kusů. Počet prodaných bylinek, který meziročně činil nárůst 23 %, neustále roste.

 

Naše bylinky

čerstvé bylinky do vaší kuchyně

Čerstvé bylinky, ať už v květináčích nebo řezané, jsou určené pro vaření v domácnosti i v gastronomických provozech. Při jejich pěstování nepoužíváme pesticidy a sklízíme je každý den, což zaručuje jejich čerstvost a dostupnost po celý rok.

První sklizeň bylinek proběhla v říjnu roku 2012. V současné době nabízíme 13 druhů bylinek pěstovaných v květináči: bazalku, pažitku, petržel kadeřavou i hladkolistou, mátu, koriandr, tymián, meduňku, majoránku, oregano, libeček, šalvěj a rozmarýn.

Technologie

Unikátní technologické řešení

technologie

Propojení skleníku s bioplynovou stanicí představuje unikátní řešení zajišťující zásobování skleníku teplem a elektrickou energií. Provoz skleníku probíhá celoročně za téměř stoprocentního využití obnovitelných zdrojů energie: Skleník je primárně vytápěn odpadním teplem z bioplynové stanice, k zavlažování bylinek využíváme výhradně filtrovanou dešťovou vodu jímanou do rezervoáru.

Kariéra

O nás

Aktuálně hledáme nové posily do našeho týmu.